Persecutarea creștinilor în lume

  Mapamond Creștin
Mai bine de 340 de milioane de creștini sunt persecutați pentru credința lor. În această lună, grupul de monitorizare Open Doors a publicat raportul său anual cu privire la țările unde suferința este cea mai intensă. Urmăriți reportajul!

Bărbat: În prezent în lume, un creștin din opt este discriminat, chiar oprimat și atacat deoarece Îl urmează pe Isus. Sunt voci disperate care strigă după ajutor.

O credincioasă din India: Când am devenit creștină, oamenii din sat s-au întors împotriva mea. Nu mai aparțin nimănui.

Un pastor din China: În China, guvernul a instalat camere cu tehnologie de recunoaștere facială în biserica noastră. Acea cameră poate colecta date personale despre membrii bisericii noastre. Ei vor fi intimidați și nu vor mai merge la biserică.

Un pastor din Nigeria: Ei au incendiat biserici, au făcut razii în casele oamenilor, au ucis oameni. Din ce am văzut, vor ca eu să nimicesc creștinii.

Știre difuzată în cadrul emisiunii „Mapamond Creștin” 862, difuzată la Alfa Omega TV în ianuarie 2021. Click pentru alte știri și reportaje creștine: https://alfaomega.tv/stiri

Urmărește acum cele mai noi știri și reportaje creștine accesând pe pagina noastră de facebook: @StirileAlfaOmega! https://facebook.com/StirileAlfaOmega

76 accesări

Alfa Omega TVSusține producția de știri creștine

Prin platforma pe care o avem prin Alfa Omega TV, vă prezentăm evenimente și știri internaționale sau din România din perspectivă creștină, ajutându-vă să înțelegeți mai bine vremurile în care trăim. Însă toate acestea costă. Dacă doriți să vedeți mai multe articole de acest fel, ajutați-ne financiar să continuăm.

sidebar tvlive
sidebar facebook
sidebar revista
App mobila

Alte informații

Canalul Alfa Omega TV poate fi receptionat gratuit via satelit: Eutelsat E16A, 16 grade Est, Frecventa – 12.717 Mhz, Polarizare Orizontală, Symbol rate - 7500 ks/s, FEC - 3/4, Codare - MPEG-4. Alfa Omega TV Production detine 2 licente de emisie TV pe satelit: canalele Alfa Omega TV si Alfa Omega TV International. SC Alfa Omega TV Production SRL, Str Aurel Pop nr. 8, Timisoara. Reprezentant legal si asociat unic: Petan Tudor. Conducerea societatii: Petan Tudor: director general, coodonator programe; Petan Mirela: director executiv; Mocofan Muguras: director tehnic/dezvoltare.  Cod de conduita profesionala

Aplicația mobilă AO

badge google play badge appstore

 Alfa Omega TV - E-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. | Tel.:+40 256 284913 | Fax:+40 256 284912

Alfaomega.tv folosește cookies. Info și setări: Politica Cookies. Politica confidențialitate.